Váš nákupný košík je prázdny!

AC Milan sa vracia po zaneprázdnení vo Švédsku počas blokovania

AC Milan čakal na oneskorený návrat Zlatana Ibrahimoviča z zdĺhavého a produktívneho exilu koronavírusov vo Švédsku, ktorý podnietil špekulácie, že sa útočník vracia domov navždy.
 
Zatiaľ čo väčšina jeho kolegov z AC Miláno musela sedieť nečinne kvôli pandémii, Ibrahimovic bol vo Švédsku vyťažený s hráčmi v Hammarby, prvom divíznom klube, ktorého je súčasťou.
 
Na rozdiel od väčšiny zvyšku Európy, kde zadržiavanie obmedzilo alebo znemožnilo tréning športovcov, boli obmedzenia týkajúce sa obsahu Covid-19 vo Švédsku flexibilnejšie.
 
Začiatok švédskej ligy, naplánovaný na 4. apríla, sa odložil, ale tréning pokračoval, pokiaľ sa hráči vyhýbajú úzkemu kontaktu, na rozdiel od Talianska, kde sa individuálny tréning pokračoval až tento týždeň.
 
V utorok boli v stredisku Milanello neprítomní iba útočníci Ibrahimoviča a Pobrežia Slonoviny, Franck Kessie. Zdravotné testy AC Milan požiadal hráčov, aby sa zúčastnili testov. Podľa La Gazzetta dello Sport.
 
V piatok ráno však tie isté noviny informovali o tom, že Švéd bol očakávaný neskôr počas dňa.
 
Vo Švédsku sú správy o bezprostredných zámeroch Ibrahimoviča protirečivé. Objavili sa správy, že čakal na jasnejšiu predstavu o tom, ako bude pokračovať tréning a Serie A. Na druhej strane, niektoré médiá tvrdia, že je pripravený odísť do Talianska, kde dúfa, že Serie A bude pokračovať v júni.
 
„Ak začneme 4. mája, vrátim sa 3. mája. Ak začneme 9. mája, prídem 8. mája,“ uviedol v apríli švédska verejnoprávna televízia.
 
Talianska vláda zatiaľ nesúhlasila s plánom na obnovenie skupinového výcviku v kluboch 18. mája a tento týždeň taliansky minister športu Vincenzo Spadafora varoval, že pre Serie A je „nemožné určiť konečný termín“ na opätovné spustenie.
 
V Štokholme bol život takmer pre bývalého švédskeho internacionála, ktorý sa po prestávke na talianskom šampionáte vrátil domov so svojou rodinou.
 
Jeho prítomnosť podporila myšlienku, že pandémia urýchli návrat Ibrahimoviča do švédskej ligy, kde sa pre neho všetko začalo pred 20 rokmi v Malmö.
 
Ibrahimovicova zmluva, podpísaná s Milánom v decembri po dvojročnom pôsobení v USA s LA Galaxy, končí na konci sezóny.
 
V rozhovore pre online video službu Dplay Ibrahimovic už na jar povedal, že má „zmluvu s Milánom a [počká a uvidí], ako to skončí.
 
„Povedal som:„ Chcem hrať futbal tak dlho, ako môžem, nikdy nevieš, čo by sa mohlo stať. ““
 
Dodal, že tiež premýšľal o tom, čo urobí vo futbale Dres AC Milan 19/20, keď prestane hrať.
 
„Chcem sa dozvedieť niečo nové o futbale z iného hľadiska. Budem prispievať na vedľajšiu koľaj, nie na ihrisko,“ povedal švédskemu denníku Svenska Dagbladet.
 
Hammarský predseda Richard von Yxkull povedal novinám Dagens Nyheter, aby nič nevylúčil a zdôraznil, že „to nie je rozhodnutie klubu.“