Váš nákupný košík je prázdny!

Barcelona je napreduje do semifinále

Barcelona s nemeckým brankárom Marc-André ter Stegenom vyhral štvrtú finálovú prvú etapu proti AS Roma 4-1 (1-0), a tak je dobré pre návratnú nohu budúci utorok dobré karty, po prvýkrát od roku 2015 späť do kolo štyri zbierať. Vlastné góly od veterána Daniele De Rossiho (38. minúta) a Konstantina Manolasa (56.) a Piqué (59.) a Luis Suárez (87.) obaja uzavreli štyri víťazné víťazstvo. Bývalý hráč Wolfsburgu Edin Dzeko (80.) strelil gól pre Talianov.

Superstar Lionel Messi a Co. sa v stredu (04.04.2018) spočiatku veľmi ťažko. Aj keď hostitelia po štyroch minútach usvedčili po predpokladanom 1-0 vedení Suárez, Uruguaj, ale bol ofsaid. Menej ako o pätnásť minút skóroval bývalý strelec Schalke Ivan Rakitic jediný gól pre vedúcich španielskych lídrov.

Rím prišiel po dobrom štarte v polovici prvej polovice čoraz viac pod tlakom. Rómsky brankár Alisson, ktorý bol zdvorilý mnohými klubmi, zachránil v 28. minúte proti Suárezovi, ktorý v tejto sezóne zaznamenal v La Ligne 22krát. O desať minút neskôr sa De Rossi nedobrovoľne rozhodol pre zaslúžené vedenie "Blaugrany". Po kontemplatívnom prechode od medzinárodného Andresa Iniesta na Messi de Rossi sa medzi nimi odklonil loptu neudržateľným pre brankárskeho brankára Alissona v jeho vlastnom oka.

Rím zlyhal v prvom kole, žiadny rozumný strelec na cieli. Lorenzo Pellegrini zlyhal pri voľnom kopnutí tesne pred prestávkou na dobre umiestnenej stene. Po útoku Samuela Umtitiho na Lorenza Pellegriniho, ktoré sa uskutočnilo na trestnej línii, však mohli byť tresty pre Rím. Sekundy po prestávke Diego Perotti mal equalizer na hlave, ale po tomto momente šoku dominovali hostitelia znova. Iba pred gólom Messi, Suárez a kolegovia odhalili neznáme slabosti.

Krátko po chybe Manolas, ale potom sa v Piqué stretol aj hráč v drese Barca. V dôsledku toho odpor Rimanov, ktorí sú po prvýkrát za desať rokov v štvrťfinále Ligy majstrov, ale stále nie sú rozbité. Ter Stegen pôvodne zabránil prvému gólu dvakrát predtým, ako Džeko udeřil. Sprostredkovateľ AS bol až do tej doby videný nič. Suarez s jeho prvým gólom v Ligy majstrov po dobu 13 mesiacov potom nechal Barcu fandiť znova.