Váš nákupný košík je prázdny!

Barcelona menej ako Madrid: Neymar exit, midfield problém medzi

Po prvýkrát v deviatich rokoch je Barcelona menej ako Real Madrid.
 
Že je tiez Gerard Pique o situácii, v každom prípade, po Zinedine Zidane boku nadviazal v minulej sezóne v La Liga a Champions League zdvojnásobí mlátenie Barcovou 5-1 v španielskej Super pohári.
 
Pred poslednou sezónou získala Barca výhru a dvojicu pod Luis Enrique. Stále sa im podarilo vyhrať Copa del Rey aj minulý rok a prevzali titulný závod do posledného dňa kampane. Takže, ako sa kyvadlo tak po prvýkrát od roku Pep Guardiola vrátil do madridskej lásky?
 
1. Zanedbávanie stredom
 
Jedným z najzávažnejších vecí ohľadom dominancie Madridu proti Barce cez dva nohy tento týždeň bola ich kontrola v strede. V rokoch 5-0 a 6-2 Clasico drubbings bol jedným z mnohých dlhotrvajúcich snímok Xavi Hernandez a Andres Iniesta pokojne ovládajúci hru. Teraz je to Toni Kroos a Luka Modric poskytlo tú česť, podporovaný Casemiro, Mateo Kovacic, Isco, Marco Asensio, alebo kto Zidane rozhodne na vyzdvihnutie.
 
Výmena Xavi, dnes Al Sadd a Iniesta, ktorý sa zrýchľuje zranenia príliš často a ktorého najlepšie roky sú v minulosti - sa nikdy nebude ľahké, ale Barca robili neporiadok to. Ivan Rakitic urobil dobre, a jeho úloha pre tím bol úplne nezištná, ale spolu s Andre Gomes, on nebol ten typ podpisu niesť klubu držanie obušku do novej éry.
 
2. Nedostatok identity
 
La Masia je držaná klubom ako vlajkovou loďou. Pred Miami Clasico sa objavil nápis: "V našom štýle veríme."
 
Ale aký je ich štýl v týchto dňoch? Bývalo to zrejmé. Hra s Levante v roku 2012 sa stala slávnou, pretože na ihrisku bolo súčasne 11 absolventov akadémie. Teraz hráči idú inde, pretože majú pocit, že je to jediný spôsob, ako získať možnosť hrať.
 
Záujem nie je ani so svetovými hviezdami ako Neymar a Luis Suarez. Sú to potrebné. Namiesto toho sú to drahí hráči, ktorí prichádzajú na to, aby rozohrali tím a prevzali úlohy, ktoré by v minulosti mali domáci hráči.
 
3. Sága prenosu Neymar
 
Ernesto Valverde nemal meno Neymar, ale záver bol jasný.
 
"Boli to veci, ktoré sa stali v preseason, ktoré ovplyvnili rovnováhu v rámci tímu, veci, ktoré musíme opraviť alebo pracovať na nájdení ďalšej rovnováhy," povedal tréner Barca po madridskej strate.
 
To je možné prečítať dvomi spôsobmi.
 
Po prvé, bola ovplyvnená doslovná rovnováha tímu. Bez Neymara vľavo a po postupnom posunutia Lionel Messi späť do stredu z rolu v pravom krídle je veľmi málo šírky, čo vytvára nevyvážený tím.
 
Druhá interpretácia je mentálna. Barca sa zvykne podpisovať, kto chce, aby bol chválený ako najlepší tím na svete. Ako sa vysporiadať so svojím druhým najlepším hráčom, hráč sa stal Messiovým dedičom, odišiel do Paríža Saint-Germain?
 
Bez ohľadu na čítanie pripomienok Valverde, je zrejmé, že odchod Neymara, ktorý zatienil turné v USA, spôsobil klub takým alebo iným spôsobom.
 
4. Žiadna podpora Messi
 
Mať najlepšieho hráča na svete vo svojom tíme môže mať len tak ďaleko, ako to zistila Argentína. Messi je v jeho najlepšom stave, keď má okolo seba fungujúci tím, a vidíte, ako sa mu v stredu vyslobodzuje frustrácia proti Madridu, keď sa znova dostal z držby.
 
Jeden po druhom stratil svoje najlepšie socios. Prvý Xavi, potom Dani Alves, teraz Neymar. Stále má Suarez, ale zabezpečuje Uruguajsko; To často pracovalo opačne s inými, Neymar vylúčený, snáď.
 
Takže Barca bude musieť kúpiť. Nie, že to nevedia. Sergio Busquets hovoril o potrebe útočiaci hráči tento týždeň - Barca hľadať odretý po Messi a zápalov Suarez - a generálny manažér klubu Pep Segura potvrdil, že je nádej presadiť ponuky pre Liverpool Philippe Coutinho a Borussia Dortmund je Ousmane Dembele.
 
5. Nestabilita mimo ihriska
 
Pique povedal: "Všetci by sme mali byť čo najbližší a posunúť sa dopredu."
 
Obranca bol kritizovaný Segurou po porážke prvej nohy v Camp Nou - "Piqueova chyba podmieňovala hru" - prinútila Busquetsa brániť svojho spoluhráča v utorok.
 
"Nie je to najlepší spôsob, ako sa vyjadriť, a to ešte menej v rámci klubu, ktorý sa zameriava na hráča," povedal záložník Segurovy.
 
Možno to je to, o čom hovorí Pique - aj keď v stredu povedal, že s poznámkami Segurovi je v poriadku.
 
To je len špička ľadovca, a Barca sa zdá, že má toľko problémov, ako sa na ihrisku dostanú.
 
Online kampaň žiada Josep Maria Bartomeu rezignovať výzva oficiálna odpoveď od klubu v stredu, zatiaľ čo oni boli tiež nútení odmietnuť akúkoľvek "nezákonnej činnosti" v podpise Paulinho tento týždeň. Vráťte sa v predchádzajúcich sťažnostiach na spojenie klubu s Katarom, súdnych prípadoch v súvislosti s prevodom Neymar v roku 2013 a máte temný oblak, ktorý bude nasledovať po doske bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.
 
Bývalý prezident Joan Laporta bol otvorený vo svojej kritike k nim, ale je to Agusti Benedito, ktorý sa ujal predsedníctva v roku 2015, ktorý sa s tým snaží niečo urobiť. Po pozitívnej reakcii na internete začne v septembri hlasovať s nedôverou a bude potrebovať 16 000 podpisov zo socios klubu, aby sa dostali do ďalšej fázy.