Váš nákupný košík je prázdny!

Barcelona musí rozhodnúť o záložnom útočníkovi

Rada dospela v tomto letnom okne do prevádzky s prevodom. Kľúčové oblasti boli posilnené futbalove dresy pre deti, zatiaľ čo nechcené hráčov boli úspešne presunuté. To dalo Barcelone platformu stavať na domácom dvojitom od minulého roka.
 
Existuje však jeden problém, ktorý nebol vyriešený. Záložná situácia útočníka nebola zatiaľ riešená, pretože Munir El Haddadi a Paco Alcacer sú stále v klube. Luis Suarez je nepochybným štartérom, aj keď čoraz častejšie ukazuje, že je v úpadku, ale je to problém iného dňa. Uruguajská by mala byť dostatočne schopná viesť sezónu v Barcelone. Nie je však jasné, kto bude vybraný pre menej dôležité hry.
 
Zdá sa, že Munir získal kývnutie, pretože bol viac zapojený do predsezónových hier. Alcacerovo zranenie rozhodne pomohlo v tomto ohľade, ale jeho výkon proti Milanovi v poslednej hre na Medzinárodnom majstrovstvách pohára bol zlý. Munir tiež urobil lavičku nad svojim spoluhráčom pre španielský Super Cup, ale nebol použitý. Avšak ani jeden z nich nebol zvolený ako náhrada za prvú ligovú hru proti Alavesovi.
 
Obaja boli k dispozícii pre hru, takže to bolo rozhodnutie Ernesto Valverde, aby ich vyradil. Jeho neochota dokonca použiť jedného ako náhradu naznačuje, že sa nebude na ne spoliehať príliš ťažko. Preto by mal aspoň jeden z nich odísť v tomto prevodovom okne s cieľom priniesť niektoré finančné prostriedky, ako aj znížiť mzdové náklady.
 
Alcacer stále zaujíma záujem o Borussia Dortmund, ktorí sú najnovšími nápadmi, aj keď pôvodne chcú, aby dohoda bola pôžičkou, ktorá by mohla byť problémom. Každá potenciálna dohoda musí mať trvalú možnosť kúpiť na konci pôžičky za rozumnú cenu.
 
Jedným z možných riešení, ktoré by mohlo byť použité, ak Suarez pokračuje v boji, je použiť Lionel Messi ako "falošný 9", pričom dvaja z nich buď Philippe Coutinho, Ousmane Dembele a Malcom hrávali na každej strane. Toto nastavenie by bolo odkázané na stredopoliarov, ktorí z Argentíny odňali niektoré z povinností postupovať. V opačnom prípade by mohol byť nútený klesnúť príliš hlboko a ťažko získať loptu v nebezpečných oblastiach. Myšlienka tejto úlohy je umožniť mu, aby sa zapojil do budovania z centrálnych oblastí tým, že pracoval medzi líniami, ale požiadal ho, aby urobil príliš veľa destabilizuje útočiaci tvar tímu.
 
Bez ohľadu na to nepotrebujú dvoch útočníkov, takže je potrebné objasniť, kto je druhou voľbou pre túto pozíciu a ten druhý musí byť predávaný. Munirova zmluvná situácia sa k tomu pridáva, pretože sa končí v roku 2019, čo znamená, že rozhodnutie musí byť prijaté okamžite, pretože by mohol odísť ako slobodný agent, ak nie.